Cilindru 30 x 70 mm, cu buton, HG5, 3 chei

Cilindru electronic potrivit pentru magazine, institutii bancare, spitale, birouri, aeroporturi, unitati de invatamant, hoteluri etc.
Cilindrii electronici cu profil european de nouă generație sunt conformi cu standardul EN1303 și pot fi utilizați la exterior datorită protecției IP67. Acești cilindri pot fi utilizați și în combinație cu alte produse într-un singur sistem de control al accesului pentru a satisface nevoile curente ale administrațiilor, magazinelor, instituțiilor bancare, spitalelor, instituțiilor de învățământ, aeroporturilor, căminelor studențești, birourilor etc.
CARACTERISTICI:
• Cilindru profil european EN1303
• Număr maxim de accesuri: 64.000
• Dimensiuni disponibile: de la 30/30 la 90/90 mm
• Design modular
• Protecție anti-răsucire prin bara din oțel inoxidabil
• Protecție anti-perforare
• Distanța de citire: Până la 25 mm
• Baterie: CR2 x 1
• Autonomia bateriei: 60.000 de operațiuni sau 5 ani în modul standby
• Temperatura: -25°C ~ 65°C
• Mod standby inteligent
• Avertizare sonoră baterie descărcată
• Înregistrarea ultimelor 1.024 de evenimente
• Firmware actualizabil
• Certificat CE
• Antifoc: 30 min.
• IP67
• Finisaje: Nichel satinat
Thirard este o companie Franceza, "fabricant de securitate", cu o istorie veche de peste 100 de ani. Produsele de feronierie Thirard(butuci si broaste pentru usi, lacate, seifuri, sisteme antifurt, etc.) sunt apreciate pe plan global, eticheta "Made in France" fiind in sine o garantie a calitatii acestora. In prezent compania numara aproape 500 de angajati si se afla intr-o continua expansiune.